37-450 Stalowa Wola
ul. Kwiatkowskiego 1

15 8134854, 15 8428300
cezstalowawola@wp.pl

Erasmus+

Krzysztof Szczęch

 

Kadra CEZ zrealizowała nowe działanie w programie Erasmus+

W kwietniu 2023r. sześciu nauczycieli Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli uczestniczyło w projekcie realizując Job Shadowing, czyli obserwację hiszpańskich stanowisk pracy w branży fryzjerskiej i fotograficznej. W tym działaniu uczestniczyło również dwóch wicedyrektów CEZ, którzy wizytowali szkoły zawodowe i techniczne w Barcelonie.

Dzięki realizacji Job Shadowing kadra pedagogiczna podnosi swoje kompetencje zawodowe, społeczne i językowe. Projekt realizowany z organizacją partnerską ESPAMOB miał też na celu poznanie innowacji w zagranicznym kształceniu zawodowym i tym samym transfer wiedzy i praktyki na grunt szkoły. Aby sprostać wymaganiom dzisiejszego rynku pracy, szkoła podejmuje działania dostosowujące ofertę kształcenia zawodowego do wymagań i oczekiwań tak pracodawców, jak i przyszłych pracowników.

Centrum Edukacji Zawodowej realizując ścieżkę edukacyjną na arenie międzynarodowej podnosi swój prestiż w środowisku lokalnym dbając o jakość kształcenia zawodowego.

Zapraszamy do obejrzenia etiudy filmowej z tego wydarzenia

Koordynator projektu

Anna Dul

Darek Gawron

Praktyki zawodowe i Job Shadowing w Barcelonie

7 czerwca 2023 w Centrum Edukacji Zawodowej odbyła się Gala Projektu, podczas której podsumowana została 5 edycja projektu w programie Erasmus+.

Podczas uroczystości dyrektor szkoły pan Piotr Żyjewski i koordynator projektu Anna Duli wręczyli certyfikaty uczestnikom projektu. Galę Projektu uświetniły prezentacje multimedialne, piosenki hiszpańskie, pokaz fryzur i strojów hiszpańskich oraz materiały filmowe z realizacji praktyk zawodowych uczniów i nauczycieli w Hiszpanii.
Warto podkreślić, że po raz pierwszy kadra CEZ realizowała działanie w projekcie – Job Shadowing, które polegało na obserwacji stanowisk pracy w branży fryzjerskiej i fotograficznej oraz wizytacji szkół zawodowych i technicznych w Barcelonie.

Po zakończeniu Gali projektu każdy mógł skosztować hiszpańskich przekąsek „tapas” oraz tortu przygotowanych specjalnie na tą okazję.

Zapraszamy do galerii zdjęć oraz obejrzenia relacji filmowej z tego wydarzenia przygotowanej przez telewizję lokalną STELLA.

Film dostępny pod linkiem
https://www.facebook.com/stellatvk/videos/212551135014774

Organizatorzy wydarzenia:
Anna Dul
Alicja Kotwica
Agnieszka Janiec
Krzysztof Szczęch

Krzysztof Szczęch

Podsumowanie projektu

28 kwietnia 2023 był ostatnim dniem praktyk zawodowych dla uczniów CEZ w Barcelonie. Przez okres dwóch tygodni stażyści zdobywali doświadczenie zawodowe w hiszpańskich salonach fryzjerskich, agencjach reklamowych i firmach informatycznych. Praktykanci rozwijali nie tylko swoje umiejętności zawodowe ale również doskonalili swoje umiejętności językowe i społeczne w międzynarodowym środowisku pracy.

Na zakończenie praktyk każdy uczestnik projektu otrzymal certyfikat potwierdzający jego udział w zagranicznym stażu.

Zapraszamy do obejrzenia etiudy filmowej z monitoringu praktyk.

Opiekunowie: Anna Dul i Krzysztof Szczęch

 

Krzysztof Szczęch

Realizacja programu kulturowego w ramach projektu Erasmus+

Czwartek: 20 kwiecień 2023

Zwiedzanie parku Güell. To jedna z głównych atrakcji turystycznych w Barcelonie. Tak jak każdy obiekt zaprojektowany przez Antoniego Gaudiego Park Güell obfituje w wiele "smaczków" architektonicznych. W jego powstanie wpisuje się również historia modernistycznej Barcelony z przełomu XIX i XX wieku.  Po długim spacerze po parku nauczyciele i uczniowie mogli odpocząć na najdłuższej ławce świata mającej długość 110 metrów o niereguralnym, falistym kształcie.

Piątek: 21 kwiecień 2023

Wycieczka po Barcelonie z przewodnikiem. Spacer po mieście rozpoczął się na rogu ulic Passeig de Grácia i Provença, gdzie znajduje sie jeden z słynnych budynków zaprojektowanych przez Antoniego Gaudiego - Casa Milà. Budynek jest znany także pod nazwą La Pedrera (kamieniołom) i od 1984 r. znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. 
Następnie uczestnicy projektu podziwiali piękno kolejnego budynku Gaudiego  - Casa  Batlló. Gaudi stworzył dom, w którym nie ma kątów prostych i kantów! Sufity, ściany, poręcze falują sprawiając na miejscu niesamowite wrażenie. Spacerujac przez El Passeig de Gràcia  uczniowie i nauczyciele dotarli do najważniejszego zabytku Barcelony bazyliki -   Sagrada Família należącej do symboli narodowych Hiszpanii.

Sobota: 22 kwiecień 2023

Indywidualnie zwiedzanie urokliwych miejsc pięknej Barcelony. Kilka osób udało się na Stadion Camp Nou, gdzie obecnie trenuje i gra Robert Lewandowski. Część grupy wybrała się na zwiedzanie portu Port Vell, gdzie mogli zobaczyć na Placa Portal de la Pau słynny pomnik Krzysztofa Kolumba a pozostali robili zakupy lub odpoczywali na plaży Playa de la Barceloneta.

Niedziela: 23 kwiecień 2023

Wycieczka na wzgórze Montjuïc. Atrakcją tego dnia była przejażdzka kolejką na wzgórze Montjuïc oraz zwiedzanie zamku z XVII wieku - Castillo de Montjuïc. Zabytek mieści się na szczycie góry (173 m n.p.m.), z którego można podziwiać panoramę całej Barcelony.

Opiekunowie: Anna Dul, Krzysztof Szczęch 

Krzysztof Szczęch

Na stronę po obróbce

Praktyki zawodowe dla uczniów i Job Shadowing dla nauczycieli

Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli realizuje kolejny projekt Erasmus+. Dwudziestu uczniów  zdobywa doświadczenie zawodowe w branżach: informatycznej, fryzjerskiej i reklamy a kadra pedagogiczna w liczbie sześciu nauczycieli podnosi swoje kompetencje zawodowe poprzez obserwację stanowisk pracy w hiszpańskich zakładach pracy oraz szkołach zawodowych. Uczestnicy projektu realizują również program kulturowy zwiedzając m.in. miasto Barcelonę i Montserrat.

Opiekunowie: Anna Dul, Krzysztof Szczęch

Monika Bis

1

W dniu 6 grudnia 2022 w auli CEZ odbyła się akademia pt. "Mikołajki z Erasmusem". Tegoroczne Mikołajki miały wymiar europejski, ponieważ gościliśmy wolontariuszy z Hiszpanii i Turcji. Ich prelekcja przeprowadzona w języku angielskim na temat wolontariatu realizowanego w ramach programu Erasmus+ cieszyła się ogromnym zainteresowaniem naszej młodzieży. Ten program promuje mobilność w ramach wolontariatu europejskiego na terenie UE i poza nią.

Darek Gawron

Żyjemy w czasach otwartych na mobilności ludzi młodych. Czy myślałeś/łaś o wyjeździe na zagraniczny staż, wolontariat lub wymianę międzynarodową? Chciałbyś/byś uczyć się języka obcego za granicą, poznać kulturę innego kraju lub wziąć udział w interesującym wydarzeniu, jednocześnie spełniając szlachetny cel społeczny związany z wolontariatem?

Jeżeli Tak, to zapraszamy Ciebie i Twoich znajomych już w tę sobotę, 5 listopada do Strefy Spotkań w Stalowej Woli* na meeting informacyjny z udziałem wolontariuszy z Turcji i Hiszpanii.
Podczas eventu będą prezentowane oferty udziału w projektach międzynarodowych, a także zostanie przeprowadzony quiz wiedzy o Erasmusie z nagrodami. Na zakończenie zapraszamy na smaczny poczęstunek.

Spotkanie skierowane jest do osób w wieku od 13 lat oraz do nauczycieli i pedagogów.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Prowadząca sesję: ANNA DUL, koordynator projektów Erasmus+ i konsultantka Eurodesk* Stalowa Wola.

* Ul. Dmowskiego 11, 37-450 Stalowa Wola
* Eurodesk to program Unii Europejskiej dla młodzieży, osób pracujących z młodzieżą i organizacji młodzieżowych, wspierany – finansowo i merytorycznie - przez Komisję Europejską, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa wyższego w ramach programu "Erasmus+".

plakat ad

Darek Gawron

Nauczyciele CEZ zrealizowali projekt w programie ERASMUS+

Szkolenie zagraniczne dla kadry w Granadzie/Hiszpania

 

W ramach realizacji programu Erasmus+ 24 nauczycieli z Centrum Edukacji Zawodowej wzięło udział w szkoleniu pt. „Niekonwencjonalne metody nauczania”, które odbyło się w sierpniu 2022r. w Granadzie. Podczas szkolenia nauczyciele poznawali innowacyjne techniki nauczania, niestandardowe ćwiczenia oraz nowe strategie kształcenia. Dzięki szkoleniu uczestnicy projektu podnieśli swoje kompetencje zawodowe oraz rozwinęli umiejętności językowe i społeczne.

Organizacją przyjmującą była firma hiszpańska Universal Mobility, która przygotowała bardzo ciekawy program szkoleniowy i kulturowy dla nauczycieli. Dzięki mobilności nauczyciele poznali tradycje, kulturę i historię Południowej Andaluzji m.in. starożytne dzielnice miasta: Albaicin, Sacromonte oraz Alhambrę – kompleks budowli zwanych „Czerwoną twierdzą”. Alhambra to „perełka” Andaluzji, która wraz z Alcazabą – twierdzą obronną, Pałacem Nasrydów i ogrodami Generalife jest największą atrakcją turystyczną w Południowej Hiszpanii. W ramach programu kulturowego zostały zapewnione również inne atrakcje m.in. wycieczka do Nerja (zwiedzanie największej hiszpańskiej jaskini La Cueva de Nerja), Punkt Widokowy Balćon de Europa („Balkony Europy z posągiem króla Alfonsa XI) oraz wycieczka do nadmorskiego miasteczka Salobreña z przepiękną plażą Playa Punto de Rio.

UCZESTNICY PROJEKTU:

             GRUPA 1                                            GRUPA 2                                                      GRUPA 3
z1 z2 z3

Krzysztof Szczęch

Propozycje wyjazdu na projekty w ramach programu ERASMUS+ dla uczniów CEZ

Masz skończone 18 lat, znasz język angielski na poziomie komunikatywnym i lubisz podróżować? Zgłoś się do udziału w projektach realizowanych przez Program Młodzież i Europejski Korpus Solidarności. O szczegółach dowiesz się podczas Pikniku Edukacyjnego, który odbędzie się 4 września 2022r. przy Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli. Podczas tego wydarzenia będziesz miał możliwość zapisać się na spotkanie z wolontariuszem z zagranicy, które odbędzie się już wkrótce. Dzięki temu spotkaniu poznasz realia wolontariatu europejskiego, w którym możesz również uczestniczyć.  

Więcej informacji na ten temat udziela konsultantka EURODESK pani Anna Dul, koordynator projektów w programie Erasmus+.

Zapraszamy do udziału w różnych wydarzeniach podczas pikniku

Plakat 4.09

Zgodnie z polityką plików cookies, wykorzystujemy je do poprawnego działania strony internetowej oraz ulepszania jej funkcjonalności. Istnieje możliwość zablokowania lub usunięcia już zainstalowanych plików cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej, jednak może to spowodować ograniczenia niektórych funkcjonalności strony. Polityka cookie...