15 8134854, 15 8428300
cezstalowawola@wp.pl

Sport

Darek Gawron

25 maja w Przemyślu odbyła się Wojewódzka Licealiada w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej. Do zawodów finałowych kwalifikowało się po 20 najlepszych szkół z województwa podkarpackiego w kategorii dziewcząt i chłopców. Eliminacje (zawody rejonowe) odbyły się jesienią 2021 roku.

Uczniowie rywalizowali w konkurencjach lekkoatletycznych:

• biegowych (100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 1500 m, bieg sztafetowy 4x100 m),
  • skocznych (skok w dal, skok wzwyż),
  • rzutnych (pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut oszczepem).

Nasza Szkoła, reprezentowana przez drużynę lekkoatletyczną chłopców zdobyła 10 miejsce.

pg 03 06 2022 a

Opiekunowie zespołu: Marek Butryn, Paweł Głaz.

„Granice są w nas”
(Andrzej Gondek ultramaratończyk pochodzący ze Stalowej Woli, który swego czasu miał spotkanie z uczniami CEZ)

Po maratonach na dwóch kontynentach, zdobyciu Korony Maratonów Polskich, nasz nauczyciel Piotr Rochowski przekroczył kolejną granicę. 14 maja przebiegł swój pierwszy ultramaraton (ponad 50 km).

Trasa wiodła w większości w terenie leśnym i polnym podrzeszowskiego pogórza. Zajęło mu to niewiele ponad 6 godzin (limit czasowy organizatorzy ustalili na 8 godzin). Miejsce zajęte w kategorii wiekowej - 9. Gdyby regulamin przewidywał kategorie wiekowe rocznikowo (w większości zawodów tak jest), nas reprezentant stanąłby na podium.

Film z imprezy tutaj:

W dniu 12 kwietnia 2022 r. w Nowej Sarzynie odbyły się mistrzostwa województwa szkół średnich w tenisie stołowym. Wśród najlepszych 18 drużyn w województwie, reprezentacja naszej szkoły zdobyła wysokie 5 miejsce.

Skład naszej drużyny:

Kata Rafał - kl. 4I2

Sobczyk Sebastian - kl. 3MS

wm tenis 13 04 2022

Op.zespołu-Muszyński W.

mb 08 04 2022

6 kwietnia.2022 r. odbyła się Licealiada w Indywidualnych Biegach Przełajowych na szczeblu rejonowym. Startował jeden uczeń naszej szkoły Paweł Igras z klasy 3EPP. Paweł zajął III miejsce i awansowa do mistrzostw województwa które odbędą się 21.04.2022 w Kobuszowej.

mb 08 04 2022 a

Opiekun Marek Butryn

Sportowcy naszej szkoły rozpoczęli nowy sezon z sukcesami.

2 kwietnia podczas Otwartych Mistrzostw Stalowej Woli w Biegach Przełajowych (dystans 3 km) Piotr Rochowski stanął na podium zajmując trzecie miejsce w kategorii wiekowej. Nieco wcześniej startował w XIV Zimowych Otwartych Mistrzostwach Sandomierza w Triathlonie (0,5 km pływania + 10,5 km jazdy rowerem + 3,5 km biegu) i uplasował się na drugim miejscu.
Natomiast Aneta Wójcik startowała w Biegu Wilczym Tropem Żołnierzy Wyklętych (5 km) w Bojanowie i w swojej kategorii zajęła trzecie miejsce.

pr 04 04 2022 a

pr 04 04 2022 b pr 04 04 2022 c

Zdjęcia: MOSiR Sandomierz, Stalowowolski Klub Biegacza, Barbara Skrzypczak

29 marca 2011 r. w Stalowej Woli odbyły się zawody sportowe w Indywidualnych Biegach Przełajowych chłopców - Licealiada etap powiatowy. Uczeń naszej szkoły z klasy 3EPP - Paweł Igras zajął II miejsce i awansował do zawodów na szczeblu rejonowym.

Opiekun: Marek Butryn

11 listopada dwoje naszych nauczycieli wzięło udział w XXIX Ogólnopolskim Ulicznym Biegu Niepodległości w Stalowej Woli.
Z dystansem 5 kilometrów zmierzyli się Aneta Wójcik, która z czasem 27 minut i 16 sekund uplasowała się na 7. miejscu w swojej kategorii wiekowej oraz Robert Bołotiuch, który stanął na podium (3. miejsce w kategorii z czasem 18:32).

bn01

bn02

Zdjęcia: Stalowowolski Klub Biegacza

Gratulacje

Piotr Rochowski

Startujący w crossie rowerowym (wymagająca 25-kilometrowa trasa z przeszkodami) XC KRUK CUP w Janowie Lubelskim Michał Herdzik z klasy 3MSP zajął 1. miejsce w swojej kategorii wiekowej.

herdzik1 herdzik2

Gratulacje

2 października odbył się na „Ciemnym Kącie” - współorganizowany przez naszą szkołę - IV Leśny Charytatywny Festiwal Sportowy (zebrane środki finansowe przekazano rodzicom chorych na ciężką i rzadką chorobę metaboliczną - hiperglicynemię nieketotyczną i epilepsję Aurelki i Rozalki oraz klasztorowi w Rozwadowie na renowację organów). Zawodnicy startowali w czterech dyscyplinach: biegi na 5+ km i 10+ km, nordic walking na 5+ km oraz cross rowerowy na 20+ km. Najkrótszy dystans zaliczany był do IV Ogólnopolskiego Biegu o Puchar Prezesa Oddziału ZNP w Stalowej Woli, w którym mogli startować pracownicy pedagogiczni i niepedagogiczni placówek oświatowych.

Na linii startu nie mogło zabraknąć reprezentantów CEZ. Największą sensacją okazał się Robert Bołotiuch, który nie dość, że był najlepszym nauczycielem, to jeszcze zajął 2. miejsce open. Gdyby regulamin dopuszczał zawodników z open do kategorii wiekowych, nasz reprezentant stanąłby na podium po raz trzeci. Na trzecim stopniu nauczycielskiego podium stanął Witold Muszyński, a w kategorii wiekowej był 2. Kolejną osobą z podwójnym sukcesem była Aneta Wójcik, będąc drugą nauczycielką i pierwszą zawodniczką w kategorii wiekowej. W crossie rowerowym MTB na 3. miejscu w swojej kategorii uplasowała się nasza uczennica Sylwia Kaczmarczyk. O pechu może mówić Paweł Głasek - złapał gumę na ostatnim okrążeniu, ale ambitnie dotarł do mety, zajmując w wyścigu rowerowym 14. miejsce. Dokładne czasy uzyskane przez naszych mistrzów w rubryce sportowej „Sztafety”.

Nagrody wręczali goście i honorowi Festiwalu: Dawid Tomala, złoty medalista ostatnich igrzysk olimpijskich w Tokio w chodzie na 50 km (starter biegów Festiwalu), Artur Brzozowski, również chodziarz i olimpijczyk (12. miejsce) oraz Gabriela Wojtyła, brązowa medalistka Akademickich Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim w formule cross country.

Impreza nie odbyłaby się gdyby nie wolontariusze rekrutujący się z naszej szkoły. Były to uczennice i uczniowie z klas 4FM, 4KN, 4S i 3FRP: Joanna Błądek, Patrycja Markiewicz, Oliwia Oryszczak, Julia Szkutnik, Mateusz Chacia, Piotr Giec, Nikodem Konopka, Maksymilian Kotwica, Adam Siek, Hubert Madej, Bartłomiej Miazga, Jakub Przybyś, Maciej Ludian, Anna Maziarz. To oni zabezpieczali trasę. Natomiast nauczycielki i nauczyciele pracowali w biurze zawodów: Maria Jabłońska z rodziną, Elżbieta Tokarczyk z rodziną, Beata Wermińska, Paweł Głaz oraz Piotr Żyjewski (zezwolenia i formalności).

Obszerny fotoreportaż autorstwa Adriana Nowińskiego jest do obejrzenia w Galerii strony internetowej Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli.

Dziękuję wymienionym wolontariuszom za ich poświęcony czas wolny, a zawodnikom za sportowe emocje. Do zobaczenia za rok!

Materiał filmowy TVP (czas od 22:48): https://rzeszow.tvp.pl/56182455/3102021-1830 oraz (wywiad z gościem Festiwalu, a imprezie od 8:20) https://rzeszow.tvp.pl/12369314/rusz-sie-czlowieku

Zdjęcia: Adrian Nowiński (CEZ), Piotr Rochowski(CEZ), Anna Glanert, „Sztafeta”, 4miasta.pl, stw24.pl, Łukasz Lukas Pi