37-450 Stalowa Wola
ul. Kwiatkowskiego 1

15 8134854, 15 8428300
cezstalowawola@wp.pl

Sport

Leśny Charytatywny Festiwal Biegowy z CEZowskimi akcentami

Darek Gawron

W ostatnią sobotę odbył się Leśny Charytatywny Festiwal Biegowy. Biegliśmy dla Anity, uczennicy stalowowolskiej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Wacława Górskiego (dotychczas zebrano kilkanaście tysięcy złotych). Biuro zawodów, start i meta mieściły się w naszej szkole, która była partnerem imprezy. Po terenach Nadleśnictwa Rozwadów biegło 250 zawodników na dwóch dystansach: 7 km i 20 km, a w ramach tego krótszego rozegrano Nordic-Walking i Bieg o Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Stalowej Woli, w którym startowali pracownicy oświaty. I tu sensacja - wśród nauczycieli na podium stanął nasz wuefista Tomasz Brud, zajmując trzecie miejsce! 
Imprezę uświetnili swoją obecnością: Leszek Bebło (dwukrotny olimpijczyk, multimedalista mistrzostw Polski w biegach długich, zwycięzca wielu maratonów, aktualny rekordzista kraju w biegach na: 200000 m, biegu godzinnym oraz
biegach ulicznych na 10 i 20 km), który był starterem naszego Festiwalu Biegowego oraz Danuta Cieślak Urbanik (olimpijka, finalistka halowych mistrzostw świata, brązowa medalistka drużynowych mistrzostw Europy, wicemistrzyni Europy juniorek w biegach przełajowych i wielokrotna medalistka mistrzostw Polski w biegach średnich), która wręczała trofea zwycięzcom. 

brud0

 

Serdecznie dziękuję wolontariuszom - nauczycielom i uczniom z naszej szkoły. Byli to (kolejność alfabetyczna): Robert Bołotiuch, Maksymilian Chudzik, Zuzanna Cichoń, Milena Cygan, Paweł Głaz, Noelia Guściora, pwd. Aleksandra Haszczuk z 54. Stalowowolską Drużyną Harcerską im. ppor. Bronisława Kochana, Agnieszka Janiec, Maria Karwowska, Wiktoria Kołodziej, Marzena Marek-Godek, Oliwia Oryszczak, Maciej Potocki, Damian Rycerz, Julia Szkutnik, Natalia Szoja, Beata Wermińska, Aleksandra Wojtak, Patrycja Wojtala, Weronika Woś, Aneta Wójcik, Izabela Wraga, Urszula Zwolak, Piotr Żyjewski.

Z pomocą przyszli również nauczyciele z Zespółu Szkół Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki oraz Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Wacława Górskiego w Stalowej Woli. Dzięki tym pełnym zaangażowania ludziom impreza ta była wzorcem organizacyjnym, o czym świadczą wpisy uczestników na portalach społecznosciowych (np. cyt.: "Podsumowując, jak do tej pory lokalnie najlepsza impreza biegowa. Catering bomba, bardzo smaczny. Życzliwość i udostępnienie pomieszczeń CEZ-u – bardzo duża pomoc oraz wsparcie a przez to impreza nabrała naprawdę dostojniejszego charakteru - zresztą, biegacze zawsze docenią ciepło i dach nad głową po biegu. Duże podziękowania wolontariuszom zabezpieczającym trasę. Byliście nie tylko liczni, zawsze mieliście butelki wody pod ręką, mnie nie były potrzebne ale zawsze będzie ktoś spragniony zwłaszcza kiedy zaczyna przygodę z biegami… ").

Kilkaset zdjęć autorstwa Anety Wójcik i Maksymiliana Chudzika w naszej szkolnej GALERII - kliknij!!! (powyżej każdego zdjęcia znajduje sie przyciek POBIERZ!!!) oraz na https://www.facebook.com/agataglazfotografia

Relacje TVP:

https://rzeszow.tvp.pl/39250194/charytatywny-festiwal-biegowy-w-stalowej-woli

https://rzeszow.tvp.pl/39307093/3102018

Piotr Rochowski

Zgodnie z polityką plików cookies, wykorzystujemy je do poprawnego działania strony internetowej oraz ulepszania jej funkcjonalności. Istnieje możliwość zablokowania lub usunięcia już zainstalowanych plików cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej, jednak może to spowodować ograniczenia niektórych funkcjonalności strony. Polityka cookie...