37-450 Stalowa Wola
ul. Kwiatkowskiego 1

15 8134854, 15 8428300
cezstalowawola@wp.pl

Sport

II Leśny Charytatywny Festiwal Biegowy za nami

Darek Gawron

logo28 września odbył się II Leśny Charytatywny Festiwal Biegowy, największa amatorska impreza sportowa w Stalowej Woli, którego CEZ jest partnerem. W szkole mieściło się biuro zawodów, a przed nią ustytuowane były start i meta.

Zawodnicy mogli wybrać udział w jednej spośród trzech dyscyplin: półmaraton (ok. 20 km), marsz Nordic Walking na dystansie ok. 7 km i bieg na tym samym dystansie. Dodatkowo pracownicy oświaty startowali w II Ogólnopolskim Biegu o Puchar Prezesa Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Stalowej Woli. Wśród nauczycieli najlepszym okazał się Robert Bołotiuch (CEZ), który 7 kilometrową trasę wokół Ciemnego Kąta pokonał w czasie netto 33 minuty i 54 sekund. Naszą szkołę godnie reprezentowały również panie: Aneta Wójcik (4. miejsce), Anna Gadomska (5. miejsce) i Iwona Stefaniak (7. miejsce).
Relacje z tego święta sportu można obejrzeć pod:
- trailer (wkrótce cały film) 
- zdjęcia (autor Maksymilian Chudzik/CEZ
- galeria CEZ (autor Adrian Nowiński) 
W tym roku biegaliśmy, aby pomóc Milence Dul (zebraliśmy kilkanaście tysięcy złotych) oraz wesprzeć Psią Przystań (ok. 1,5 tys. zł).

 

 

20190928 095736 20190928 104805

20190928 105546 IMG 7508

IMG 8242 IMG 8271

 

Głównym sponsorem Festiwalu był nasz zakład patronacki - Superior Industries. Kilkuset uczestników imprezy, którzy przewinęli się tamtej soboty w naszej szkole, chwali wzorową organizację biegów i pracę wolontariuszy.

Podziękowania za pomoc należą się następującym pracownikom szkoły (kolejność alfabetyczna): Grzegorzowi Cyganowi, Marii Karwowskiej, Alicji Kotwicy, Marzenie Marek-Godek, Beacie Wermińskiej, Piotrowi Żyjewskiemu, młodzieży naszej szkoły (Jakub Baran, Joanna Błądek, Maksymilian Chudzik, Milena Cygan, Miłosz Dąbrowski, Gabriela Dyląg, Kamila Dziekańska, Anna Głogowska, Kacper Głogowski, Aleksandra Kasprowicz, Karolina Kędzior, Wiktoria Kołodziej, Gabriela Kopała, Patrycja Kopeć, Julia Książka, Joanna Krzysik, Zofia Liwińska, Patrycja Markiewicz, Anna Maziarz, Weronika Nawrocka, Adrian Nowiński, Wiktoria Przybysz, Maksymilian Suchora, Kamil Sobczyszyn, Weronika Woś, Urszula Zwolak) oraz osobom z zewnątrz (Elżbieta Rochowska, Kinga Wermińska, harcerze: phm. Zbigniew Partyka, pwd. Aleksandra Haszczuk - komendantka Lasowiackiego Hufca ZHP im. Powstańców Styczniowych w Stalowej Woli i jej podwładni). Bez zaangażowania wymienionych wolontariuszy impreza nie miałaby racji bytu.
Dziękuję bardzo i zapraszam na 3. edycję Leśnego Charytatywnego Festiwalu Biegowego za rok.

Piotr Rochowski

Zgodnie z polityką plików cookies, wykorzystujemy je do poprawnego działania strony internetowej oraz ulepszania jej funkcjonalności. Istnieje możliwość zablokowania lub usunięcia już zainstalowanych plików cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej, jednak może to spowodować ograniczenia niektórych funkcjonalności strony. Polityka cookie...